Apple iPad

Steve Jobs dün Apple‘ın uzun zamandır merakla beklenen devrim niteliğindeki yeni ürününün tanıtımını yaptı: iPad.

iPad Hero

Apple’ın yeni tablet PC’si olarak tanıtılan iPad için Steve Jobs, “bir laptoptan çok daha özel, fakat bir akıllı telefondan çok daha yetenekli” tanımlamasını yaptı.

Apple iPad

Apple’ın bir devrim olarak sunduğu iPad’in kuşkusuz en önemli özelliği iPhone tarzı benzersiz dokunmatik ekranı. Gelişmiş multimedya ve mobil internet özellikleri ile tanıtılan iPad’in pazarda ne kadar başarılı olacağı merak konusu. Özellikle yaklaşık 10 yıldır piyasada var olan ve çok da fazla bir başarı elde edememiş olan tablet PC’lerin durumu ortadayken.

Başkalarını bilmem ama bence çok iştah açıcı ve pek alınası duruyor. Apple’ın sitesinde ürünün fiyatı “inanılmaz” olarak nitelendirliyor ve gerçekten de 499 dolardan başlıyor. Bu fiyatlar tabii ki Amerika için, Türkiye’de ne olur bilinmez.

Apple iPad

Bu arada ürünün ismi de ayrı bir tartışma konusu haline gelmiş durumda. İnternette yazılıp çizilenlerden anlaşıldığı kadarı ile pek de beğenilmeyen isimle ilgili geçtiğimiz yıllarda Mad TV‘de yayınlanan bir video da daha ürün çıkmadan Apple’ın “i” serisi ürünlerinin nasıl tiye alındığını gösteriyor, üstelik tam da “iPad” olarak!

 

1 comment
  1. Anonymous says: April 11, 201011:03 am

    hi everybody

    just signed up and wanted to say hello while I read through the posts

    hopefully this is just what im looking for looks like i have a lot to read.

Submit comment