Pizza Hut’ın Yeni Logosu

Amerikan restoran zinciri Pizza Hut önceki gün New York’da düzenlediği bir basın toplantısı ile yeni logosunun tanıtımını yaptı. Şirketin yeni CEO’su David Gibbs‘in “Pizza Hut’ın kurulduğundan bu yana gerçekleştirdiği en büyük değişimlerden biri” olarak adlandırdığı bu re-branding çalışması kapsamında markanın yeni menüsü ile birlikte yeni sloganı da tanıtıldı: “The Flavor of Now”.

Pizza Hut'ın Yeni Menü Lansmanı

Domates sosunu andıran kırmızı zemin üzerinde beyaz Pizza Hut yazısı ve Pizza Hut şapkasının yer aldığı yeni logo daha minimal bir karaktere sahip. Üç boyutlu şapkanın yer aldığı eski logodan sonra bu logo, iOS 7’den itibaren daha sık görmeye başladığımız iki boyutlu “flat” tarza yönelmiş görünüyor. Dağıtım paketlerinden, daha casual görünümlü üniformalara kadar tüm marka kimliğinin yenilendiği bu değişim kapsamında değişmeyen tek şey logodaki Pizza Hut yazısı. Bu da şirketi tabelaları tamamen değiştirmenin getireceği maliyetten belli bir ölçüde kurtaracak gibi duruyor.

Unutmadan, Pizza Hut’ın yeni logosunu şirketin Temmuz ayında yeni çalışmaya başladığı reklam ajansı Deutsch LA tasarlamış.

Pizza Hut’ın yeni logosunu siz nasıl buldunuz?

 

Pizza Hut'ın Eski Logoları

Pizza Hut'ın Yeni Logo ve Slogan

Pizza Hut'ın Yeni Dağıtım Paketi

 

0 comments
Submit comment